Duben 2010

V moci ďábla // The Exorcism of Emily Rose

23. dubna 2010 v 19:32 | Alice |  FILMY
Originální název: Exorcism of Emily Rose, The
Žánr: Drama, Horor, Kriminální
Rok výroby: 2005
Režie: Scott Derrickson

Na tenhle film mě přivedla kamarádka. Prý je nechutný, lekavý a dobrý (její slova). Tak jsem se na to podívala. Kámoška mě sice varovala, že je o ze začátku trochu nudný a taky jsem to i chtěla vypnout, ale po té co se to opravdu rozjelo, jsem se fakt zakoukala.
Ve filmu jde hlavně o to, že existují démoni, andělé a podobně. Nikdo vás ve filmu nenutí aby jste něčemu věřili. Příběh se odehrává u soudu. Jsou zastoupeny obě strany, tedy strana, která přesvědčuje o existenci nadpřirozena a strana, která se to snaží vysvětlit logicky. V příběhu jde o dívku, Emily, o které se hned na začátku dozvíme, že zemřela a celý příběh je jen vyprávění různých očitých svědků. (Musím uznat, že je to zajímavý, ikdyž to tak nezní.) ... Nebudu už otom psát něco dál (však se podívejte sami), ale napíšu tu nejdůležitější věc, a to, že film je podle skutečné události.
Je natočen podle události, která se stala v Německu, v roce 1975 jisté Anneliese Michel. TADY je odkaz na stránku o tom skutečném případu. Podle mě to stojí za přečtení.
No a nakonec musím dodat, že tenhle film mě donutil přemýšlet jestli existuje nadpřirozeno nebo ne...

Odkaz na DivX film >> TADY
MEGAVIDEO :